Licensed to AllTrax Timing - Contractor License           HY-TEK's Meet Manager
                      Bellarmine Invitational - 4/16/2011                      
                                 Louisville,KY                                 
                                    Results                                    
 
Event 3  Women 5000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 LeBlanc, Amanda              Unattached            17:54.38  
  2 Shagena, Meghan           JR Bellarmine            17:56.07  
  3 Kachel, Lauren            JR Cumberlands           18:44.08  
  4 Overpeck, Elisha          FR Georgetown (Ky)       18:48.55  
  5 Haines, Emily             SO Southern IN           18:57.12  
  6 Miville, Lisa             SR Bellarmine            19:05.46  
  7 Reiter, Corrie            JR Bellarmine            19:13.71  
  8 Arlinghaus, Celia         SO Thomas More           19:35.52  
  9 Talley, Chelsey           FR Cumberlands           20:09.27  
 10 Blocker, Heidi            FR Bellarmine            20:10.08  
 11 Seger, Camille            FR Centre                20:13.24  
 12 Gray, Haley               SR Centre                20:40.91  
 13 Schaffer, Shannon         JR Cumberlands           20:46.66  
 14 Heibel, Chelsea           FR Southern IN           20:48.16  
 15 Heines, Betsy             JR Transylvania          21:03.00  
 16 Rines, Summer             SO Campbellsville        21:11.67  
 17 Eklund, Ashley            SO Centre                21:19.83  
 18 Perez, Daisy              SR Campbellsville        21:33.63  
 19 Wilson, Maggie            FR Georgetown (Ky)       22:33.79  
 20 Sykes, Sarah              SR Midway                23:19.84  
 
Event 4  Men 5000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Chwalek, Brendan          SO Northern KY           15:16.80  
  2 Vandermosten, Guy         SR Bellarmine            15:19.86  
  3 Polio, Willie             JR Centre                15:25.65  
  4 Patrick, Darryll          SO Berea                 15:28.12  
  5 Parayil, Jordan           JR Bellarmine            15:32.66  
  6 Dwyer, Eric               SR Northern KY           15:39.25  
  7 Harm, Ricky               SO Northern KY           15:44.34  
  8 Draper, Ben               SR Bellarmine            15:47.43  
  9 Hamilton, Landon          SR Cumberlands           15:49.05  
 10 Cox, Will                 NA Unatt.-IN             15:51.91  
 11 Kenney, Scott             SO Berea                 15:52.31  
 12 Johnson, Jeffrey          SO Berea                 16:02.70  
 13 Wurtzler, Matt            FR Thomas More           16:03.50  
 14 Santos, Jack              JR Centre                16:24.38  
 15 Casa, Pete                JR Bellarmine            16:31.83  
 16 Zhang, George             SR Centre                16:34.57  
 17 O'Conner, Tarrance        FR Berea                 16:46.31  
 18 Coats, Joey               FR Southern IN           16:48.92  
 19 Wallace, Alexander        FR Berea                 16:50.22  
 20 Stewart, Zach             FR Centre                16:50.42  
 21 Fryar, Michael            FR Centre                16:56.93  
 22 Simmons, Andrew           FR Campbellsville        17:02.76  
 23 Anderson, Peyton          FR Georgetown (Ky)       17:20.69  
 24 Stearsman, Dylan          FR Transylvania          17:32.82  
 25 Bixler, Todd              JR Georgetown (Ky)       18:39.32  
 26 Rigg, Travis              FR Berea                 19:19.46  
 27 Stivers, Reid             SO Georgetown (Ky)       20:01.56  
 28 Horstman, Jason           FR Berea                 20:53.88  
 
Event 9  Women 100 Meter Hurdles
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Jackson, Kasey            SR Centre                   15.24  -0.4  1 
  2 Monger, Latoya            SR Austin Peay              15.29  -0.4  1 
  3 Bowe, Nora                SO Bellarmine               15.97  -0.4  1 
  4 Zetrenne, Nathelie        SO Campbellsville           16.23  -0.4  1 
  5 Aramburu, Camilla         SR Bellarmine               16.38  -0.4  1 
  6 Olson, Ruth               SO Lindsey Wilson           16.54  -0.4  1 
  7 Roark, Madison            FR Bellarmine               16.57  -0.4  1 
  8 Crawford, Brittany        FR Campbellsville           16.86   2.4  2 
  9 Smith, Megan              SR Berea                    17.22   2.4  2 
 10 Pritchett, Katlin         SR Campbellsville           17.26  -0.4  1 
 11 Guevara, Kristen          SO Centre                   17.51   2.4  2 
 12 Ramcke, Finnja            SO Georgetown (Ky)          17.53   2.4  2 
 13 Cecil, Brianna            SO Berea                    17.74   2.4  2 
 14 Bihl, Kinberly            FR Berea                    18.03   2.4  2 
 15 Schoenfelder, Amanda      JR Bellarmine               18.05   2.2  3 
 16 Hale, Stephanie           FR Centre                   18.11   2.4  2 
 17 Hobbs, Sarah              SR Cumberlands              18.93   2.4  2 
 18 Conley, Fayelee           FR Berea                    19.18   2.2  3 
 19 Kerber, Emily             JR Cumberlands              20.30   2.2  3 
 
Event 10  Men 110 Meter Hurdles
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Kemple, Adam                 Unattached               15.39  +0.0  1 
  2 Randles, P.J.             FR Campbellsville           15.52  +0.0  1 
  3 Sigler, Seth              SO Bellarmine               15.63  +0.0  1 
  4 Greenlee, James           SO Bellarmine               16.04  +0.0  1 
  5 Kolb, Ben                 FR Bellarmine               16.24  +0.0  1 
  6 Muse, Brian               SR Thomas More              16.50  +0.0  1 
  7 Hunter, Marquis           NA Unatt.-IN                16.87  +0.0  1 
  8 Brach, David              FR Centre                   16.89   2.3  2 
  9 McKellar, David           FR Campbellsville           16.91   2.3  2 
 10 Karnes, Matt              SR Cumberlands              17.49  +0.0  1 
 11 Scout, Mark               FR Georgetown (Ky)          19.00   2.3  2 
 12 Emerson, Ross             FR Thomas More              19.04   2.3  2 
 13 Mattingly, Troy           FR St. Catharine            19.05   2.3  2 
 
Event 5  Women 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Bellarmine  'A'                                       48.89  
     1) Neiser, Katie SO                2) Roark, Madison FR              
     3) Mastronicola, Kate JR           4) Kuntz, Elaine SO               
  2 Centre  'A'                                           51.04  
     1) Jackson, Kasey SR               2) Bacorn, Vanessa FR             
     3) Dingle, Mackenzie FR            4) Grinstead, Emily JR            
  3 Campbellsville  'A'                                   52.07  
     1) Zetrenne, Nathelie SO           2) Hutcherson, Porshia JR         
     3) Little, Lauren FR               4) Evans, Carly FR                
  4 Cumberlands  'A'                                      52.26  
     1) Ward, Courtney SR               2) Bishop, Nayia FR               
     3) Payton, Jerrica SR              4) Jones, Shykayla FR             
  5 Georgetown (Ky.)  'A'                                 53.90  
     1) Hutson, Caroline JR             2) Buerger, Emily JR              
     3) Strunk, Jasmine FR              4) Buford, Danielle SO            
  6 Berea  'A'                                            54.37  
     1) Woods, Erica FR                 2) Bihl, Kinberly FR              
     3) Kinnamont, Cynthia FR           4) Norris, Annaliese FR           
  7 Berea  'B'                                            56.93  
     1) Edwards, Ashley SO              2) Martin, Brittany JR            
     3) Cecil, Brianna SO               4) Davis, Tia SR                  
 
Event 6  Men 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Bellarmine  'A'                                       42.88  
     1) Fugate, Jeremy JR               2) Shelton, Jesse SR              
     3) Sigler, Seth SO                 4) Saucer, William JR             
  2 Unattached -tn  'A'                                   43.83  
  3 Berea  'A'                                            44.59  
     1) Leslie, Marcus SR               2) Johnson, Austin FR             
     3) Powell, Tyler FR                4) Wheeler, Ardell SO             
  4 Campbellsville  'A'                                   45.59  
     1) Briggs, Detrick SR              2) Padgett, Truman FR             
     3) Oliver, Matt SR                 4) Perdue, Timmy FR               
 -- Centre  'A'                                             DNF  
     1) Scotton, Monte SO               2) Niemann, Marcus JR             
     3) Hernandez, Cesar FR             4) Morrison, Mike SR              
 
Event 7  Women 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Richards, Xiamar          FR Austin Peay            4:48.76  
  2 Beard, Heather            SR Southern IN            4:48.78  
  3 Lee, Jenna                SO Bellarmine             4:51.74  
  4 Rehkamp, Bekah            JR Centre                 4:52.68  
  5 Ronoh, Sharon             SO Lindsey Wilson         4:54.67  
  6 Avery, Janelle            JR Austin Peay            4:56.85  
  7 Wilson, Erika             FR Southern IN            4:58.43  
  8 Bartelt, Holly            JR Southern IN            4:58.93  
  9 Steilberg, Virginia       FR Bellarmine             4:59.58  
 10 Kirksey, Kendra           FR Austin Peay            5:00.08  
 11 Samuels, Cristin          SR Bellarmine             5:00.95  
 12 Laird, Allison            SR Southern IN            5:01.42  
 13 Love, Kelsey                 Unattached             5:01.81  
 14 Minor, Lauren             SO Southern IN            5:02.33  
 15 Mattingly, Maggie         FR Campbellsville         5:04.83  
 16 Kaiser, Megan             SO Bellarmine             5:05.68  
 17 Overpeck, Elisha          FR Georgetown (Ky)        5:06.68  
 18 Gray, Kristen             FR Southern IN            5:13.69  
 19 Lucius, KC                FR Southern IN            5:15.44  
 20 Stallard, Ladi            FR Southern IN            5:15.83  
 21 Deane, Amanda             SR Bellarmine             5:16.48  
 22 Wesley, Emily             FR Campbellsville         5:16.90  
 23 Farris, Paige             JR Centre                 5:17.96  
 24 Suits, Brittany           SO Berea                  5:19.35  
 25 White, Madison            FR Southern IN            5:21.24  
 26 Deane, Emily              SR Centre                 5:22.20  
 27 Janes, Natasha            SO Campbellsville         5:24.45  
 28 Karges, Brittany          JR Southern IN            5:25.14  
 29 Molnar, Alyssa            JR Austin Peay            5:30.67  
 30 Schultz, Annie            JR Centre                 5:32.34  
 31 Mills, Madison            FR Lindsey Wilson         5:33.18  
 32 Springer, Audrey          JR Cumberlands            5:33.93  
 33 Vilchis, Tawny            SR Campbellsville         5:36.75  
 34 Flesch, Savanna           SO Berea                  5:40.96  
 35 Stallings, Dria           FR Asbury College         5:42.87  
 36 Dunaway, Michelle         FR St. Catharine          5:46.19  
 37 Kannapel, Amber           SR Bellarmine             5:52.69  
 38 Barbarotto, Megan         FR Austin Peay            5:54.59  
 39 Burger, Samantha          SO Bellarmine             5:55.77  
 40 Schmitt, Chelsea          SR Berea                  5:57.85  
 41 Carlton, Abby             SO Bethel (Tn)            6:00.27  
 42 Moe, Sarah                FR Asbury College         6:02.62  
 43 Barbato, Kelsey           JR Georgetown (Ky)        6:03.73  
 44 Crist, Beth               SO Asbury College         6:08.55  
 45 Clausen, Katie            FR Asbury College         6:23.69  
 46 Lesniewski, Nicole        FR Midway                 6:26.51  
 47 Tombe, Sandra             FR Berea                  6:28.81  
 
Event 8  Men 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Sandlin, Robert           FR Bellarmine             4:01.54  
  2 Houchins, Austin          FR Berea                  4:03.72  
  3 Kieffer, John             FR Centre                 4:03.98  
  4 Whitehead, Michael        SO Southern IN            4:04.56  
  5 Thomas, Derrick           JR Southern IN            4:05.32  
  6 Kern, Scott               SR Southern IN            4:06.06  
  7 Thurston, Dan             SO Cumberlands            4:07.19  
  8 Smith, Justin             SR Bellarmine             4:08.12  
  9 England, Jacob            NA Unatt.-IN              4:08.86  
 10 Masterson, Neal           SR Bellarmine             4:12.40  
 11 Pugh, Aaron               FR Southern IN            4:12.48  
 12 Lado, Rizik                  Unattached             4:12.99  
 13 Flores, Efrain            FR Southern IN            4:13.33  
 14 Pulliam, Brandon          FR Georgetown (Ky)        4:13.89  
 15 Angermeier, Joe           JR Southern IN            4:15.40  
 16 Coats, Dan                JR Bellarmine             4:16.57  
 17 Viano, Austin             FR Southern IN            4:17.92  
 18 McWhorter, Andy           SO Bellarmine             4:22.02  
 19 Black, Christian          FR Campbellsville         4:23.46  
 20 Hutchins, Kody            FR Campbellsville         4:25.86  
 21 Mattingly, Matthew        FR Lindsey Wilson         4:26.44  
 22 Reed, Qualaun             SR Campbellsville         4:27.28  
 23 Green, Jordan             SO Lindsey Wilson         4:27.93  
 24 Noble, Jimmy              FR Berea                  4:29.82  
 25 Polzin, Cody              JR Georgetown (Ky)        4:30.21  
 26 Greenwood, Tim            JR Bellarmine             4:32.38  
 27 Chamberlain, Joe          FR Southern IN            4:32.59  
 28 Zweifel, Tyler            JR Asbury College         4:46.21  
 29 Wolf, Josh                JR Spalding               4:48.05  
 30 Sanders, Eric             FR Asbury College         4:52.05  
 31 Borengasser, James        FR Spalding               5:00.97  
 
Event 11  Women 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Jones, Meghan             FR Bellarmine               57.39   1 
  2 Montague, Arielle         SO Bethel (Tn)              59.10   1 
  3 Jackson, Kasey            SR Centre                   59.49   1 
  4 Fleming, Julie            SO Centre                 1:00.69   1 
  5 Hamrick, Kristin          SO Bellarmine             1:00.75   1 
  6 Fant, Starsha             SO Campbellsville         1:01.21   1 
  7 Blanc, Julie-Anne         SO Bethel (Tn)            1:01.88   2 
  8 Grinstead, Emily          JR Centre                 1:02.05   1 
  9 Echler, Allison           SO Bellarmine             1:02.17   1 
 10 Little, Lauren            FR Campbellsville         1:02.90   2 
 11 Keegan, Ria               SO Transylvania           1:03.26   2 
 12 Ballard, Kristen          JR Transylvania           1:04.25   2 
 13 Hutcherson, Porshia       JR Campbellsville         1:04.67   3 
 14 Laforce, Emily            JR Bethel (Tn)            1:07.47   2 
 15 Payton, Jerrica           SR Cumberlands            1:09.04   3 
 16 Gilliam, Rachel           SO Transylvania           1:09.31   3 
 17 Boley, Lacey              JR Bellarmine             1:15.35   3 
 
Event 12  Men 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Kiefer, Joseph            SR Bellarmine               49.62   1 
  2 Belcher, Kyle             JR Cumberlands              50.21   1 
  3 Gnotek, Kevin             SR Bellarmine               51.76   1 
  4 McKinney, Nathan          FR Bellarmine               51.77   1 
  5 Morrison, Mike            SR Centre                   51.96   2 
  6 Collier, LeRon            SO Georgetown (Ky)          52.33   2 
  7 Thomas, Jerome            SR Lindsey Wilson           52.36   1 
  8 Smith, Ethan              FR Southern IN              52.70   1 
  9 Wheeler, Ardell           SO Berea                    52.91   1 
 10 Williams, Mason           FR Transylvania             53.06   3 
 11 Conner, Johnathon         SO Bethel (Tn)              53.20   2 
 12 Johnson, Austin           FR Berea                    53.49   3 
 13 Padgett, Truman           FR Campbellsville           53.64   2 
 14 Hernandez, Cesar          FR Centre                   53.71   2 
 15 Carrithers, Brennan       FR Georgetown (Ky)          53.77   3 
 16 Scotton, Monte            SO Centre                   53.94   2 
 17 Niemann, Marcus           JR Centre                   54.22   3 
 18 Kolb, Ben                 FR Bellarmine               54.27   3 
 19 Kemple, Adam                 Unattached               54.56   1 
 20 Oliver, Matt              SR Campbellsville           56.69   3 
 
Event 13  Women 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Kuntz, Elaine             SO Bellarmine               12.98  -0.7  1 
  2 Neiser, Katie             SO Bellarmine               13.06  -0.7  1 
  3 Buford, Danielle          SO Georgetown (Ky)          13.30  -0.7  1  13.292
  4 Bacorn, Vanessa           FR Centre                   13.30  -0.7  1  13.295
  5 Jones, Shykayla           FR Cumberlands              13.30  -0.7  1  13.298
  6 Bishop, Nayia             FR Cumberlands              13.43  -0.7  1 
  7 Zetrenne, Nathelie        SO Campbellsville           13.50   1.4  2 
  8 Norris, Annaliese         FR Berea                    13.75  -0.7  1 
  9 Seidl, Lauren             FR Southern IN              13.76  -0.7  1 
 10 Schwenk, Mariah           FR Bellarmine               13.85   1.4  2 
 11 Woods, Erica              FR Berea                    14.04   1.4  2 
 12 Elliot, Brittany          FR Lindsey Wilson           14.05   1.4  2 
 13 Buerger, Emily            JR Georgetown (Ky)          14.07   1.4  2 
 14 King, Remsing             SO Bellarmine               14.10   1.4  2 
 15 Edwards, Ashley           SO Berea                    14.29   1.4  2 
 16 Evans, Carly              FR Campbellsville           14.41   1.4  2 
 17 Martin, Brittany          JR Berea                    14.56  +0.0  3 
 18 Porembski, Nicole         SR Midway                   14.69  +0.0  3 
 19 Strunk, Jasmine           FR Georgetown (Ky)          14.77  +0.0  3 
 20 Montgomery, Nora Jane     SR Transylvania             14.79   1.4  2 
 21 Wright, Lucy              JR Transylvania             15.07  +0.0  3 
 22 Small, Melody             FR Midway                   17.35  +0.0  3 
 
Event 14  Men 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Gray, D'Angelo            NA Unatt.-TN                10.83   1.0  1 
  2 Cleaves, Brandon          NA Unatt.-TN                10.85   1.0  1 
  3 Volz, Ryan                SO Thomas More              11.20   1.0  1 
  4 Wallace, DeMicheal        FR Lindsey Wilson           11.23  +0.0  2 
  5 Carrithers, Aaron         JR Transylvania             11.29   2.6  3 
  6 Dial, Chaz                JR Bethel (Tn)              11.43   1.0  1 
  7 Harrison, Gerren          SO Cumberlands              11.45   1.0  1 
  8 Hushebeck, Nicholas       SO Bellarmine               11.46   2.6  3 
  9 Fugate, Jeremy            JR Bellarmine               11.50   1.0  1 
 10 Willis, Erik              SO Cumberlands              11.51   1.0  1 
 11 Leslie, Marcus            SR Berea                    11.55   1.0  1 
 12 Hoseus, Ben               FR Transylvania             11.61   2.6  3 
 13 Wheeler, Ardell           SO Berea                    11.63  +0.0  2 
 14 Murphy, Jacob             SR Bellarmine               11.67  +0.0  2 
 15 Mattingly, Cody           FR Georgetown (Ky)          11.77  +0.0  2 
 16 Morton, Chaz              SO Georgetown (Ky)          11.83  +0.0  2 
 17 Baker, Shammah            FR Spalding                 11.91  +0.0  2 
 18 Powell, Tyler             FR Berea                    12.00   2.6  3 
 19 Evans, Jackson            FR Lindsey Wilson           12.01   1.0  1 
 20 Mohamed, Abdikadir        FR St. Catharine            12.02   2.6  3 
 21 Doucette, Mercier         JR Thomas More              12.30   2.6  3 
 
Event 15  Women 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Culberston, Molly         SO Bellarmine             2:18.78  
  2 Musk, Angela              SO Bellarmine             2:18.83  
  3 Wagner, Maggie            SO Bellarmine             2:19.53  
  4 Evans, Cheyenne           FR Centre                 2:23.46  
  5 Richards, Xiamar          FR Austin Peay            2:24.41  
  6 Beard, Heather            SR Southern IN            2:26.86  
  7 Keegan, Ria               SO Transylvania           2:28.16  
  8 Kirksey, Kendra           FR Austin Peay            2:28.56  
  9 Sanchez, Maria            FR Lindsey Wilson         2:29.10  
 10 Mattingly, Maggie         FR Campbellsville         2:29.61  
 11 Christian, Shannon        FR Austin Peay            2:32.56  
 12 Lucius, KC                FR Southern IN            2:33.99  
 13 Deaton, Raegan            FR Lindsey Wilson         2:34.61  
 14 Suits, Brittany           SO Berea                  2:35.62  
 15 Minor, Lauren             SO Southern IN            2:35.62  
 16 Fant, Starsha             SO Campbellsville         2:37.04  
 17 Laforce, Emily            JR Bethel (Tn)            2:37.35  
 18 Kerr, Maria               FR Transylvania           2:38.20  
 19 Laird, Allison            SR Southern IN            2:38.24  
 20 Dunbar, Kaley             FR Lindsey Wilson         2:38.71  
 21 Deane, Amanda             SR Bellarmine             2:39.14  
 22 Marcum, Jennifer          JR Cumberlands            2:39.74  
 23 Stallard, Ladi            FR Southern IN            2:39.90  
 24 Gray, Kristen             FR Southern IN            2:40.60  
 25 Wesley, Emily             FR Campbellsville         2:41.78  
 26 Springer, Audrey          JR Cumberlands            2:43.61  
 27 Myers, April              JR Transylvania           2:44.41  
 28 Deane, Emily              SR Centre                 2:45.65  
 29 Steck, Emily              FR Georgetown (Ky)        2:47.35  
 30 Satterly, Kayla           FR Austin Peay            2:47.81  
 31 Schultz, Annie            JR Centre                 2:48.49  
 32 Molnar, Alyssa            JR Austin Peay            2:49.54  
 33 Carlton, Abby             SO Bethel (Tn)            2:52.56  
 34 Dunaway, Michelle         FR St. Catharine          2:56.24  
 35 Jones, Natalie            SO Transylvania           2:58.27  
 36 Schmitt, Chelsea          SR Berea                  2:59.81  
 37 Rand, Alex                FR Transylvania           3:02.39  
 38 Barbarotto, Megan         FR Austin Peay            3:03.51  
 39 Lesniewski, Nicole        FR Midway                 3:04.38  
 -- Bartelt, Holly            JR Southern IN                DNF  
 -- Love, Kelsey                 Unattached                 DNF  
 
Event 16  Men 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Sterling, Drake              Unattached             1:55.15  
  2 Blue, Joseph              JR Bellarmine             1:56.76  
  3 Pittman, Zach             SR Bellarmine             1:57.86  
  4 Curran, Grant             JR Georgetown (Ky)        1:58.05  
  5 Sandlin, Robert           FR Bellarmine             1:58.37  
  6 Campbell, Graham          JR Centre                 1:58.67  
  7 Morgan, Sam               SR Centre                 1:59.15  
  8 Smith, Justin             SR Bellarmine             1:59.20  
  9 Harrison, Aaron           SO Cumberlands            2:00.39  
 10 Pulliam, Brandon          FR Georgetown (Ky)        2:00.75  
 11 Kern, Scott               SR Southern IN            2:01.29  
 12 Houchins, Austin          FR Berea                  2:01.30  
 13 Doolittle, Tyler          SO Georgetown (Ky)        2:02.17  
 14 Lado, Rizik                  Unattached             2:02.26  
 15 Joplin, Brent             FR Centre                 2:03.22  
 16 England, Jacob            NA Unatt.-IN              2:03.55  
 17 Thurston, Dan             SO Cumberlands            2:03.87  
 18 Angermeier, Joe           JR Southern IN            2:03.99  
 19 Blankenship, Jarrett      JR Berea                  2:04.51  
 20 Humphrey, Joseph          FR Bellarmine             2:05.43  
 21 Reed, Qualaun             SR Campbellsville         2:05.79  
 22 Flores, Efrain            FR Southern IN            2:06.60  
 23 Stockdill, Ryan           SO Transylvania           2:06.93  
 24 Masterson, Neal           SR Bellarmine             2:07.08  
 25 Zivkovic, Zak             SR Cumberlands            2:07.20  
 26 Troy, Will                SO Centre                 2:07.61  
 27 Black, Christian          FR Campbellsville         2:08.50  
 28 Whitehead, Michael        SO Southern IN            2:08.96  
 29 Hitchcock, Christopher    FR Bellarmine             2:10.18  
 30 Blake, Anthony            SO Centre                 2:10.39  
 31 Hutchins, Kody            FR Campbellsville         2:11.17  
 32 Mallek, Joe               SO Bellarmine             2:13.41  
 33 Brashear, Matt            FR Georgetown (Ky)        2:13.51  
 34 Noble, Jimmy              FR Berea                  2:17.48  
 35 Mattingly, Troy           FR St. Catharine          2:17.89  
 36 Chamberlain, Joe          FR Southern IN            2:18.11  
 37 Simmons, Andrew           FR Campbellsville         2:23.16  
 38 Wolf, Josh                JR Spalding               2:25.74  
 39 Tudor, Benjamin           FR Centre                 2:30.71  
 -- Snow, Ricky               FR Thomas More                DNF  
 
Event 17  Women 400 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Roark, Madison            FR Bellarmine             1:05.42   1 
  2 Smith, Megan              SR Berea                  1:06.85   1 
  3 Aramburu, Camilla         SR Bellarmine             1:07.32   1 
  4 Kinnamont, Cynthia        FR Berea                  1:08.12   1 
  5 Pritchett, Katlin         SR Campbellsville         1:08.46   1 
  6 Bowe, Nora                SO Bellarmine             1:10.99   1 
  7 Hutcherson, Porshia       JR Campbellsville         1:11.62   2 
  8 Ramcke, Finnja            SO Georgetown (Ky)        1:11.70   1 
  9 Norris, Annaliese         FR Berea                  1:11.79   2 
 10 Cecil, Brianna            SO Berea                  1:14.61   2 
 11 Hale, Stephanie           FR Centre                 1:15.53   2 
 
Event 18  Men 400 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Findlater, Jared          SO Bellarmine               56.85  
  2 Greenlee, James           SO Bellarmine             1:01.38  
  3 McKellar, David           FR Campbellsville         1:02.26  
  4 Cox, Gregory              SO Berea                  1:06.01  
  5 Scout, Mark               FR Georgetown (Ky)        1:07.98  
 
Event 19  Women 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Mastronicola, Kate        JR Bellarmine               26.53  -2.6  1 
  2 Neiser, Katie             SO Bellarmine               26.60  -2.6  1 
  3 Bacorn, Vanessa           FR Centre                   26.86  -2.6  1 
  4 Montague, Arielle         SO Bethel (Tn)              26.98  -2.6  1 
  5 Buford, Danielle          SO Georgetown (Ky)          27.31  -2.6  1 
  6 Little, Lauren            FR Campbellsville           27.42   1.3  2 
  7 Zetrenne, Nathelie        SO Campbellsville           27.46   1.3  2 
  8 Jones, Shykayla           FR Cumberlands              27.64  -2.6  1 
  9 Henderson, Symfonee       SO St. Catharine            28.42   1.3  2 
 10 Elliot, Brittany          FR Lindsey Wilson           28.93  -0.7  3 
 11 Schwenk, Mariah           FR Bellarmine               29.39  -0.7  3 
 12 Osborn, Samantha          FR St. Catharine            29.47  -0.7  3 
 13 Boulware, Bonnie Joy      SO Campbellsville           29.83  -0.7  3 
 14 Evans, Carly              FR Campbellsville           29.88   1.3  2 
 15 Gilliam, Rachel           SO Transylvania             30.27  -2.5  4 
 16 Schoenfelder, Amanda      JR Bellarmine               30.29  -0.7  3 
 17 Buerger, Emily            JR Georgetown (Ky)          30.38   1.3  2 
 18 Montgomery, Nora Jane     SR Transylvania             30.40  -0.7  3 
 19 Porembski, Nicole         SR Midway                   30.45  -2.5  4 
 20 Strunk, Jasmine           FR Georgetown (Ky)          31.13  -2.5  4 
 21 Small, Melody             FR Midway                   37.44  -2.5  4 
 
Event 20  Men 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Saucer, William           JR Bellarmine               22.43  -4.2  1 
  2 Belcher, Kyle             JR Cumberlands              23.04  -4.2  1 
  3 Carrithers, Aaron         JR Transylvania             23.20  -2.2  3 
  4 Hoseus, Ben               FR Transylvania             23.21  -2.2  3 
  5 Scotton, Monte            SO Centre                   23.50  -4.1  2 
  6 Wallace, DeMicheal        FR Lindsey Wilson           23.55   1.3  4 
  7 Dial, Chaz                JR Bethel (Tn)              23.61  -4.2  1 
  8 Morrison, Mike            SR Centre                   23.73  -4.1  2 
  9 Jones, Steven             FR Georgetown (Ky)          23.85   1.3  4 
 10 Niemann, Marcus           JR Centre                   23.91  -2.2  3 
 11 Willis, Erik              SO Cumberlands              23.92  -4.1  2 
 12 Murphy, Jacob             SR Bellarmine               23.94  -2.2  3 
 13 Smith, Ethan              FR Southern IN              24.02  -4.1  2 
 14 Thomas, Jerome            SR Lindsey Wilson           24.05   1.3  4 
 15 Hunter, Marquis           NA Unatt.-IN                24.07  -4.2  1 
 16 Powell, Tyler             FR Berea                    24.17   1.3  4 
 17 Hernandez, Cesar          FR Centre                   24.23   1.3  4 
 18 Cox, Tom                  SR Thomas More              24.47  -1.7  5 
 19 Williams, Mason           FR Transylvania             24.63  -1.7  5 
 20 Baker, Shammah            FR Spalding                 24.65  -1.7  5 
 21 Kemple, Adam                 Unattached               24.94  -4.1  2 
 22 Emerson, Ross             FR Thomas More              25.20  -3.6  6 
 23 Carrithers, Brennan       FR Georgetown (Ky)          25.37  -1.7  5 
 24 Mohamed, Abdikadir        FR St. Catharine            25.38  -1.7  5 
 25 Evans, Jackson            FR Lindsey Wilson           26.38  -3.6  6 
 26 Lynch, Cory               FR Thomas More              26.85  -3.6  6 
 27 Kossack, John             SR Berea                    27.88  -3.6  6 
 
Event 21  Women 3000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Mornout, Jordan           FR Southern IN           12:32.98  
  2 Hardin, Nichole           SO Berea                 12:46.99  
  3 Ramcke, Finnja            SO Georgetown (Ky)       13:02.30  
  4 Janes, Natasha            SO Campbellsville        13:15.65  
  5 Swope, Meghan             SR Cumberlands           13:30.71  
  6 Vilchis, Tawny            SR Campbellsville        14:05.50  
  7 Perez, Daisy              SR Campbellsville        14:33.35  
 
Event 22  Men 3000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Landy, Michael               Unattached             9:43.15  
  2 Lonsky, Jakub             FR Berea                  9:47.26  
  3 Jacob, Ethan              SO Southern IN            9:48.92  
  4 Jones, Alex               JR Bellarmine             9:53.98  
  5 Gladys, David             FR Southern IN            9:58.74  
  6 Blackman, Garrett         SO Southern IN           10:21.43  
  7 Pugh, Aaron               FR Southern IN           10:22.35  
  8 Crumpler, J.J.            SO Centre                10:54.41  
  9 Pina, Armando             SR Campbellsville        11:18.45  
 
Event 25  Women 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Bellarmine  'A'                                     4:02.02  
     1) Roark, Madison FR               2) Jones, Meghan FR               
     3) Culberston, Molly SO            4) Hamrick, Kristin SO            
  2 Bellarmine  'B'                                     4:08.02  
     1) Mastronicola, Kate JR           2) Wagner, Maggie SO              
     3) Lee, Jenna SO                   4) Echler, Allison SO             
  3 Centre  'A'                                         4:08.89  
     1) Grinstead, Emily JR             2) Fleming, Julie SO              
     3) Evans, Cheyenne FR              4) Jackson, Kasey SR              
  4 Campbellsville  'A'                                 4:14.96  
     1) Fant, Starsha SO                2) Little, Lauren FR              
     3) Pritchett, Katlin SR            4) Hutcherson, Porshia JR         
  5 Georgetown (Ky.)  'A'                               4:52.43  
     1) Steck, Emily FR                 2) Buford, Danielle SO            
     3) Overpeck, Elisha FR             4) Ramcke, Finnja SO              
 
Event 26  Men 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Bellarmine  'A'                                     3:26.31   1 
     1) Greenlee, James SO              2) Shelton, Jesse SR              
     3) McKinney, Nathan FR             4) Saucer, William JR             
  2 Bellarmine  'B'                                     3:31.14   1 
     1) Kolb, Ben FR                    2) Findlater, Jared SO            
     3) Murphy, Jacob SR                4) Gnotek, Kevin SR               
  3 Centre  'A'                                         3:32.59   1 
     1) Hernandez, Cesar FR             2) Scotton, Monte SO              
     3) Campbell, Graham JR             4) Morrison, Mike SR              
  4 Centre  'B'                                         3:37.61   2 
     1) Joplin, Brent FR                2) Morgan, Sam SR                 
     3) Blake, Anthony SO               4) Troy, Will SO                  
  5 Georgetown (Ky.)  'A'                               3:38.44   2 
     1) Carrithers, Brennan FR          2) Brashear, Matt FR              
     3) Doolittle, Tyler SO             4) Collier, LeRon SO              
  6 Southern Indiana  'A'                               3:38.77   1 
     1) Farris, Rusty SR                2) Kern, Scott SR                 
     3) Schroer, Cole SR                4) Smith, Ethan FR                
  7 Campbellsville  'A'                                 3:38.94   2 
     1) Reed, Qualaun SR                2) Hutchins, Kody FR              
     3) Oliver, Matt SR                 4) Black, Christian FR            
  8 Berea  'A'                                          3:39.97   1 
     1) Johnson, Austin FR              2) Blankenship, Jarrett JR        
     3) Cox, Gregory SO                 4) Wheeler, Ardell SO             
  9 Lindsey Wilson  'A'                                 3:43.29   2 
     1) Thomas, Jerome SR               2) Hendricks, Blake FR            
     3) Mattingly, Matthew FR           4) Green, Jordan SO               
 
Event 27  Women High Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Bowe, Nora                SO Bellarmine               1.57m    5-01.75 
     1.37 1.42 1.47 1.52 1.57 1.62 
        P    P    O    O   XO  XXX 
  2 Monger, Latoya            SR Austin Peay              1.52m    4-11.75 
     1.37 1.42 1.47 1.52 1.57 
        P    O    O    O  XXX 
  3 Jones, Meghan             FR Bellarmine               1.52m    4-11.75 
     1.37 1.42 1.47 1.52 1.57 
        P    P   XO    O  XXX 
  4 Jamison, Hillary          FR Morehead St.             1.52m    4-11.75 
     1.37 1.42 1.47 1.52 1.57 
        P    P   XO   XO  XXX 
  5 Holman, April             FR Austin Peay              1.52m    4-11.75 
     1.37 1.42 1.47 1.52 1.57 
        P  XXO    O   XO  XXX 
  6 Crawford, Brittany        FR Campbellsville           1.47m    4-09.75 
     1.37 1.42 1.47 1.52 
        O    O    O  XXX 
  7 Williamson, Amanda        SO Georgetown (Ky)          1.47m    4-09.75 
     1.37 1.42 1.47 1.52 
       XO    O    O  XXX 
  8 Runyon-Davis, Jessica     SO Austin Peay              1.47m    4-09.75 
     1.37 1.42 1.47 1.52 
        P    O   XO  XXX 
  9 Schoenfelder, Amanda      JR Bellarmine               1.47m    4-09.75 
     1.37 1.42 1.47 1.52 
        P    O  XXO  XXX 
 10 Hale, Stephanie           FR Centre                   1.42m    4-07.75 
     1.37 1.42 1.47 
        P    O  XXX 
 11 Hutchinson, Nikitta       FR Campbellsville           1.42m    4-07.75 
     1.37 1.42 1.47 
        O   XO  XXX 
 12 Kachel, Lauren            JR Cumberlands              1.42m    4-07.75 
     1.37 1.42 1.47 
       XO   XO  XXX 
 13 Thomas, Whitney           SO Bellarmine               1.37m    4-06.00 
     1.37 1.42 
        O  XXX 
 13 Myron, Caitlin            SR Berea                    1.37m    4-06.00 
     1.37 1.42 
        O  XXX 
 15 Anglin, Caitlyn           SR Georgetown (Ky)          1.37m    4-06.00 
     1.37 1.42 
      XXO  XXX 
 -- Benjamin, Tiana           FR Campbellsville              NH            
     1.37 
      XXX 
 -- Kerber, Emily             JR Cumberlands                 NH            
     1.37 
      XXX 
 -- Rehner, Allison           FR Asbury College              NH            
     1.37 
      XXX 
 -- Young, Natalie            JR Asbury College              NH            
     1.37 
      XXX 
 -- Crist, Beth               SO Asbury College              NH            
     1.37 
      XXX 
 -- Blaze, Kelsey             FR Thomas More                 NH            
     1.37 
      XXX 
 -- Brickey, Shelby           FR Morehead St.                NH            
     1.37 1.42 1.47 
        P    P  XXX 
 -- Kelley, Hayden            SO Bellarmine                  NH            
     1.37 1.42 
        P  XXX 
 -- Hill, Brianna             FR Transylvania                NH            
     1.37 
      XXX 
 
Event 28  Men High Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Shelton, Jesse            SR Bellarmine               1.93m    6-04.00 
     1.68 1.73 1.78 1.83 1.88 1.93 2.00 
        P    P    P    O    O    O  XXX 
  2 Wathen, Frank             SR Bellarmine               1.88m    6-02.00 
     1.68 1.73 1.78 1.83 1.88 1.93 
        P    O    O    O    O  XXX 
  3 Kemple, Adam                 Unattached               1.88m    6-02.00 
     1.68 1.73 1.78 1.83 1.88 1.93 
        P    P    O    O   XO  XXX 
  4 Cartmell, Corie           FR Thomas More              1.83m    6-00.00 
     1.68 1.73 1.78 1.83 1.88 
        O    O    O    O  XXX 
  5 Randles, P.J.             FR Campbellsville           1.83m    6-00.00 
     1.68 1.73 1.78 1.83 1.88 
        P    O   XO   XO  XXX 
  6 Muse, Brian               SR Thomas More              1.73m    5-08.00 
     1.68 1.73 1.78 
        O    O  XXX 
  7 Stockdill, Ryan           SO Transylvania             1.73m    5-08.00 
     1.68 1.73 1.78 
        P   XO  XXX 
  8 Mattingly, Troy           FR St. Catharine            1.68m    5-06.00 
     1.68 1.73 
       XO  XXX 
  8 Curry, Galen              FR Thomas More              1.68m    5-06.00 
     1.68 1.73 
       XO  XXX 
 -- Kolb, Ben                 FR Bellarmine                  NH            
     1.68 1.73 1.78 
        P    P  XXX 
 -- Perdue, Timmy             FR Campbellsville              NH            
     1.68 
      XXX 
 -- Briggs, Detrick           SR Campbellsville              NH            
     1.68 
      XXX 
 -- Walters, Nicholas         SO Lindsey Wilson              NH            
     1.68 1.73 
        P  XXX 
 -- Beckerson, Bill           SO Georgetown (Ky)             NH            
     1.68 
      XXX 
 
Event 29  Women Pole Vault
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Hess, Nicole              JR Bellarmine               2.90m    9-06.25 
     2.44 2.60 2.75 2.90 3.05 
        P    P    P   XO  XXX 
  2 Thomas, Whitney           SO Bellarmine               2.90m    9-06.25 
     2.44 2.60 2.75 2.90 3.05 
        P  XXO    O   XO  XXX 
  3 Tassell, Caitlin          FR Austin Peay              2.75m    9-00.25 
     2.44 2.60 2.75 2.90 
        P    P   XO  XXX 
  4 Kerber, Emily             JR Cumberlands              2.75m    9-00.25 
     2.44 2.60 2.75 2.90 
       XO    O   XO  XXX 
  5 Alcantara, Zakia          SO Austin Peay              2.60m    8-06.25 
     2.44 2.60 2.75 
       XO    O  XXX 
  6 Crowe, Kotey              SO Campbellsville           2.60m    8-06.25 
     2.44 2.60 2.75 
        O  XXO  XXX 
  7 Hutchinson, Nikitta       FR Campbellsville           2.44m    8-00.00 
     2.44 2.60 
        O  XXX 
  8 King, Alexa               FR Berea                    2.44m    8-00.00 
     2.44 2.60 
       XO  XXX 
 -- Hanrahan, Alana           FR Bellarmine                  NH            
     2.44 
      XXX 
 -- Rehner, Allison           FR Asbury College              NH            
     2.44 
      XXX 
 -- Dwenger, Erin             SO Bellarmine                  NH            
     2.44 2.60 2.75 2.90 
        P    P    P  XXX 
 -- Guevara, Kristen          SO Centre                      NH            
     2.44 
      XXX 
 -- Osborn, Samantha          FR St. Catharine               NH            
     2.44 
      XXX 
 -- Lauderdale, Stephanie     FR Centre                      NH            
     2.44 
      XXX 
 
Event 30  Men Pole Vault
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Gennett, Bryan            JR Bellarmine               4.55m   14-11.00 
     3.35 3.50 3.65 3.80 3.95 4.10 4.25 4.40 4.55 4.70 4.85 
        P    P    P    P    P    P   XO    P    O    P  XXX 
  2 Hobson, Adam              JR Bellarmine               3.95m   12-11.50 
     3.35 3.50 3.65 3.80 3.95 4.10 
        P    P    P    P    O  XXX 
  3 Karnes, Matt              SR Cumberlands              3.80m   12-05.50 
     3.35 3.50 3.65 3.80 3.95 
        P    P  XXO    O  XXX 
  4 Snider, Thomas            FR Southern IN              3.80m   12-05.50 
     3.35 3.50 3.65 3.80 3.95 
        P    P    P   XO  XXX 
  5 Kolb, Ben                 FR Bellarmine               3.80m   12-05.50 
     3.35 3.50 3.65 3.80 3.95 
        O   XO   XO  XXO  XXX 
  6 Orr, Michael              FR Centre                   3.65m   11-11.75 
     3.35 3.50 3.65 3.80 
        P    P    O  XXX 
  6 Brach, David              FR Centre                   3.65m   11-11.75 
     3.35 3.50 3.65 3.80 3.95 
        O    P    O    P  XXX 
  8 Davis, John               FR Centre                   3.50m   11-05.75 
     3.35 3.50 3.65 
        P   XO  XXX 
 -- Cecil, Joel               SO Berea                       NH            
     3.35 
      XXX 
 -- Joseph, Benjamin          SO Lindsey Wilson              NH            
     3.35 
      XXX 
 
Event 31  Women Long Jump
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Beasley, Tiosha           SO Campbellsville           5.24m  -0.4  17-02.25 
     5.24m(-0.4) 5.12m(0.6) 5.18m(0.7) FOUL      4.89m(0.6) 4.97m(0.5)
  2 Schoenfelder, Amanda      JR Bellarmine               5.05m  -2.5  16-07.00 
     FOUL      FOUL      4.55m(-0.5) 4.69m(-2.5) 5.05m(-2.5) FOUL     
  3 Seidl, Lauren             FR Southern IN              5.03m  -0.4  16-06.00 
     4.97m(-0.9) 5.03m(-0.4) 4.65m(-1.5) 4.87m(0.2) 4.43m(-0.5) 4.79m(1.6)
  4 Groves, Anjelicia         NA Southern IN              4.89m  -3.1  16-00.50 
     FOUL      4.82m(-1.6) 4.86m(-2.0) 4.89m(-3.1) 4.66m(-1.2) 4.76m(-1.4)
  5 Evans, Carly              FR Campbellsville           4.88m  -2.0  16-00.25 
     4.63m(+0.0) 4.52m(0.2) PASS      FOUL      4.88m(-2.0) 4.58m(-0.1)
  6 Woods, Erica              FR Berea                    4.80m  -1.3  15-09.00 
     FOUL      4.67m(-0.9) 4.75m(-0.2) 4.80m(-1.3) 4.77m(-3.2) 4.77m(-0.1)
  7 Dingle, Mackenzie         FR Centre                   4.78m  -0.1  15-08.25 
     4.78m(-0.1) 4.78m(-1.0) PASS      4.62m(-0.5) 4.66m(+0.0) 4.61m(-1.7)
  8 Martin, Brittany          JR Berea                    4.57m  -0.6  15-00.00 
     4.51m(-1.2) 4.57m(-0.6) 4.54m(0.1) 4.32m(-0.5) 4.40m(1.3) 4.33m(-0.9)
  9 Dunaway, Michelle         FR St. Catharine            4.55m   1.0  14-11.25 
     4.53m(-0.2) 4.41m(0.3) 4.42m(-1.2) FOUL      4.47m(0.9) 4.55m(1.0)
 10 King, Remsing             SO Bellarmine               4.52m  +0.0  14-10.00 
     FOUL      4.52m(+0.0) 4.51m(-0.8)           
 11 Atkins, Jackie            SR Bellarmine               4.43m   0.2  14-06.50 
     4.43m(0.2) 4.29m(0.8) 4.39m(0.7)           
 12 Boulware, Bonnie Joy      SO Campbellsville           4.42m  -1.8  14-06.00 
     FOUL      4.42m(-1.8) FOUL                
 13 Neiser, Katie             SO Bellarmine               4.41m  -0.1  14-05.75 
     4.41m(-0.1) FOUL      FOUL                
 14 Hutchinson, Nikitta       FR Campbellsville           4.39m  -1.2  14-05.00 
     4.19m(-0.3) 4.28m(-0.3) 4.39m(-1.2)           
 15 Benjamin, Tiana           FR Campbellsville           4.37m  -1.6  14-04.00 
     4.28m(-1.0) 4.37m(-1.6) 4.05m(-0.1)           
 16 Crawford, Brittany        FR Campbellsville           4.37m  -1.9  14-04.00 
     4.37m(-1.9) 4.21m(0.2) FOUL                
 17 Hutson, Caroline          JR Georgetown (Ky)          4.29m  -0.5  14-01.00 
     4.17m(-1.8) 4.27m(-0.5) 4.29m(-0.5)           
 18 Hill, Brianna             FR Transylvania             3.99m  -0.9  13-01.25 
     3.72m(+0.0) 3.96m(-0.1) 3.99m(-0.9)          
 19 Joyner, Kamika            FR Campbellsville           3.84m  -1.2  12-07.25 
     FOUL      3.84m(-1.2) 3.03m(-4.7)           
 20 Young, Natalie            JR Asbury College           3.59m  -1.2  11-09.50 
     3.59m(-1.2) FOUL      3.42m(-0.1)           
 -- Davis, Keyvia             SR Austin Peay               FOUL                 
     FOUL      PASS      PASS              
 
Event 32  Men Long Jump
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Briggs, Detrick           SR Campbellsville           6.68m  -1.6  21-11.00 
     6.68m(-1.6) 6.56m(+0.0) 6.47m(-0.4) 6.24m(-1.5) 5.90m(-1.2) PASS     
  2 Hushebeck, Nicholas       SO Bellarmine               6.64m  -1.0  21-09.50 
     6.64m(-1.0) 6.29m(-0.2) 6.33m(-1.1) 6.39m(-1.7) FOUL      6.48m(0.5)
  3 Dial, Chaz                JR Bethel (Tn)              6.50m  -2.4  21-04.00 
     6.50m(-2.4) 6.38m(-0.3) 6.48m(0.7) 6.15m(-0.2) PASS      PASS     
  4 Perdue, Timmy             FR Campbellsville           6.40m  -0.2  21-00.00 
     6.37m(-2.9) 6.20m(+0.0) 6.40m(-0.2) FOUL      PASS      PASS     
  5 Randles, P.J.             FR Campbellsville           6.37m  -1.8  20-10.75 
     6.37m(-1.8) FOUL      6.27m(-2.6) 6.15m(-1.6) 6.06m(-1.7) 5.69m(-0.1)
  6 Williams, Labrice         SO Spalding                 6.19m  -3.4  20-03.75 
     5.90m(-0.7) 6.07m(-0.3) 6.19m(-3.4) FOUL      6.14m(-1.2) 6.05m(1.2)
  7 Brading, Jeremy           SR Cumberlands              6.15m  -0.4  20-02.25 
     6.15m(-0.4) PASS      PASS      PASS      PASS      PASS     
  8 Cartmell, Corie           FR Thomas More              6.12m  -3.7  20-01.00 
     5.75m(-1.0) 6.04m(0.8) 5.97m(-0.3) FOUL      6.12m(-3.7) 5.98m(-1.3)
  9 Morton, Chaz              SO Georgetown (Ky)          6.07m   0.9  19-11.00 
     6.07m(0.9) FOUL      FOUL      5.73m(-3.7) PASS      PASS     
 10 Karnes, Matt              SR Cumberlands              5.83m  -1.8  19-01.50 
     5.83m(-1.8) 5.77m(-0.6) PASS              
 11 Curry, Galen              FR Thomas More              5.79m  -1.4  19-00.00 
     FOUL      5.41m(-0.6) 5.79m(-1.4)         
 12 Cox, Tom                  SR Thomas More              5.78m  -0.7  18-11.75 
     5.43m(0.6) 5.78m(-0.7) 5.48m(-0.7)         
 13 Hernandez, Cesar          FR Centre                   5.72m  -0.3  18-09.25 
     5.72m(-0.3) 5.49m(-1.5) PASS              
 14 Brach, David              FR Centre                   5.64m  -0.4  18-06.00 
     5.39m(-1.5) 5.64m(-0.4) 5.25m(-1.0)         
 15 Scout, Mark               FR Georgetown (Ky)          5.61m  -0.6  18-05.00 
     5.34m(0.4) 5.61m(-0.6) 5.59m(-0.7)         
 16 Mayhew, CD                JR Transylvania             5.31m  -0.7  17-05.25 
     5.18m(-3.2) FOUL      5.31m(-0.7)         
 17 Kossack, John             SR Berea                    4.72m  -2.1  15-06.00 
     4.46m(-2.7) 4.56m(-0.6) 4.72m(-2.1)         
 -- Meyers, Dillon            SO Georgetown (Ky)           FOUL                 
     FOUL      FOUL      FOUL                
 -- Hayes, Geoffrey           SO Lindsey Wilson            FOUL                 
     FOUL      FOUL      FOUL                
 -- Stoffle, Seth             SR Cumberlands               FOUL                 
     FOUL      FOUL      FOUL                
 
Event 33  Women Triple Jump
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Beasley, Tiosha           SO Campbellsville          10.85m  -2.5  35-07.25 
     FOUL      FOUL      10.12m(-0.9) 10.54m(0.3) 10.85m(-2.5) 10.24m(+0.0)
  2 Dingle, Mackenzie         FR Centre                  10.34m  -0.7  33-11.25 
     FOUL      FOUL      10.05m(0.5) 10.08m(-0.3) 10.31m(-0.4) 10.34m(-0.7)
  3 Boulware, Bonnie Joy      SO Campbellsville          10.22m  +0.0  33-06.50 
     9.97m(-2.4) 9.89m(-0.7) 9.92m(0.4) 10.22m(+0.0) 10.20m(-2.9) 10.16m(-3.5)
  4 Atkins, Jackie            SR Bellarmine              10.18m  -2.2  33-04.75 
     FOUL      10.15m(0.3) 10.10m(-0.2) 10.03m(0.2) 9.78m(-0.4) 10.18m(-2.2)
  5 King, Remsing             SO Bellarmine              10.18m   0.9  33-04.75 
     9.66m(-1.5) 10.02m(0.5) 9.82m(0.5) 10.12m(-0.5) 9.90m(-0.8) 10.18m(0.9)
  6 Benjamin, Tiana           FR Campbellsville           9.86m  -0.3  32-04.25 
     FOUL      FOUL      9.55m(-3.0) 9.74m(-1.5) 9.82m(-0.6) 9.86m(-0.3)
  7 Seidl, Lauren             FR Southern IN              9.86m  -1.7  32-04.25 
     9.60m(-2.8) 9.86m(-1.7) FOUL      9.71m(-1.9) FOUL      FOUL     
  8 Hutson, Caroline          JR Georgetown (Ky)          9.63m  -0.7  31-07.25 
     FOUL      9.32m(-3.8) 9.63m(-0.7) FOUL      9.13m(0.1) 9.29m(-0.1)
  9 Joyner, Kamika            FR Campbellsville           9.45m  -1.6  31-00.00 
     FOUL      FOUL      9.45m(-1.6) 9.20m(2.6) FOUL      9.07m(0.4)
 
Event 34  Men Triple Jump
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Randles, P.J.             FR Campbellsville          13.62m  -1.1  44-08.25 
     11.79m(-0.9) 13.41m(0.6) 13.62m(-1.1) PASS      PASS      PASS     
  2 Briggs, Detrick           SR Campbellsville          13.21m  -1.2  43-04.25 
     13.21m(-1.2) FOUL      PASS      PASS      PASS      PASS     
  3 Perdue, Timmy             FR Campbellsville          12.45m   0.3  40-10.25 
     12.36m(-0.6) 12.45m(0.3) FOUL      PASS      PASS      PASS     
  4 Beckerson, Bill           SO Georgetown (Ky)         12.09m  -1.9  39-08.00 
     FOUL      FOUL      12.09m(-1.9) FOUL      PASS      PASS     
 
Event 41  Women Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Nelson, Miranda           FR Morehead St.            12.33m   40-05.50 
      FOUL  FOUL  11.12m  12.33m  11.50m  10.99m
  2 Arnold, Alyssa            FR Morehead St.            11.53m   37-10.00 
      11.42m  FOUL  10.84m  11.06m  11.53m  11.09m
  3 Niehaus, Emily            JR Centre                  11.35m   37-03.00 
      10.91m  11.08m  11.17m  11.35m  10.98m  10.98m
  4 Crawford, Alexis          FR Campbellsville          10.85m   35-07.25 
      10.85m  10.50m  10.50m  10.24m  10.29m  FOUL
  5 Thornburg, Samantha       SR Centre                  10.76m   35-03.75 
      10.27m  10.13m  10.76m  10.18m  FOUL  10.59m
  6 Botts, Hillary            SO Centre                  10.76m   35-03.75 
      9.61m  9.07m  10.20m  10.76m  10.18m  FOUL
  7 Schultz, Frannie          FR Northern KY             10.68m   35-00.50 
      10.41m  10.36m  10.31m  10.11m  FOUL  10.68m
  8 Dupilka, Alicia           JR Bellarmine              10.32m   33-10.25 
      FOUL  9.76m  10.32m  FOUL  FOUL  FOUL
  9 Wilson, Ashley            SO Campbellsville          10.12m   33-02.50 
      8.65m  8.69m  10.12m  8.29m  FOUL  8.69m
 10 Mosley, Michelle          FR Lindsey Wilson           9.98m   32-09.00 
      9.97m  9.98m  9.53m  FOUL  FOUL  PASS
 11 Webster, Triosha          JR Bethel (Tn)              9.90m   32-05.75 
      9.90m  9.66m  9.48m         
 12 Dunn, Sheena              JR Bethel (Tn)              9.80m   32-02.00 
      9.18m  9.80m  9.13m         
 13 Holcomb, Becky            JR Cumberlands              9.50m   31-02.00 
      9.39m  9.41m  9.50m         
 14 Wilks, Destiny            FR Austin Peay              9.45m   31-00.00 
      9.45m  9.03m  9.10m         
 15 Wilhelm, Lydia            SR Midway                   9.34m   30-07.75 
      9.34m  FOUL  9.24m         
 16 Hartney, Katie            FR Lindsey Wilson           9.32m   30-07.00 
      FOUL  9.21m  9.32m         
 17 Meade, Lawna              SR Cumberlands              9.04m   29-08.00 
      FOUL  FOUL  9.04m         
 18 Ferree, Donna             SO Southern IN              8.70m   28-06.50 
      8.70m  FOUL  FOUL           
 19 Burke, Natausha           SO Cumberlands              8.23m   27-00.00 
      7.18m  7.49m  8.23m         
 20 Adams, Jalie              JR Georgetown (Ky)          8.03m   26-04.25 
      8.03m  7.88m  7.82m         
 21 Powell, Jessica           FR Berea                    7.19m   23-07.25 
      FOUL  FOUL  7.19m         
 22 Hutchins, Cheyenne        FR St. Catharine            7.00m   22-11.75 
      7.00m  6.95m  6.98m         
 23 Jones, Karly              SO Berea                    6.64m   21-09.50 
      6.59m  6.20m  6.64m         
 24 Alexander, Tierra         FR Campbellsville           5.97m   19-07.00 
      FOUL  5.97m  FOUL         
 25 Chamberlin, Stephanie     SR Midway                   4.92m   16-01.75 
      4.92m  4.40m  4.27m         
 
Event 42  Men Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Neff, Jonathan            FR Bellarmine              14.23m   46-08.25 
      14.23m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  2 Brooks, Allen             SR Berea                   13.90m   45-07.25 
      FOUL  13.90m  FOUL  13.62m  13.89m  FOUL
  3 Mattingly, Elliot         SR Bellarmine              13.65m   44-09.50 
      13.65m  13.56m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  4 Kerr, Dale                SO Campbellsville          13.49m   44-03.25 
      12.82m  FOUL  13.49m  13.12m  FOUL  FOUL
  5 Wright, Alex              SR Cumberlands             13.37m   43-10.50 
      13.22m  13.08m  13.04m  13.07m  13.30m  13.37m
  6 Dumas, Jermaine           FR Campbellsville          13.17m   43-02.50 
      12.63m  13.17m  FOUL  FOUL  FOUL  12.82m
  7 Fehrenbacher, Wes         SO Bellarmine              13.16m   43-02.25 
      12.78m  FOUL  FOUL  13.16m  FOUL  FOUL
  8 Kles, Joshua              FR Lindsey Wilson          12.65m   41-06.00 
      FOUL  FOUL  12.65m  12.47m  FOUL  FOUL
  9 Keller, Luke              NA Unatt.-IN               12.38m   40-07.50 
      FOUL  10.73m  12.38m  FOUL  11.36m  FOUL
 10 Bozarth, James            SR Centre                  12.32m   40-05.00 
      12.00m  11.92m  12.32m         
 11 Meece, Daryn              SO Cumberlands             12.31m   40-04.75 
      11.67m  FOUL  12.31m         
 12 Mullennex, Charlie        SO Lindsey Wilson          12.02m   39-05.25 
      11.86m  12.02m  12.02m         
 13 Chaffin, Cory             FR Cumberlands             11.75m   38-06.75 
      11.75m  FOUL  FOUL         
 14 LaFond, Joshua            FR Lindsey Wilson          11.61m   38-01.25 
      11.61m  11.30m  11.36m         
 15 Haney, Arron              SR Cumberlands             11.55m   37-10.75 
      10.52m  10.93m  11.55m         
 16 Farris, Daniel            FR Lindsey Wilson          11.44m   37-06.50 
      FOUL  FOUL  11.44m           
 17 Brown, Dustin             FR Georgetown (Ky)         11.40m   37-05.00 
      11.40m  11.40m  10.86m         
 18 Richardson, Seth          FR Thomas More             11.38m   37-04.00 
      10.91m  11.38m  11.18m         
 19 Morris, Christopher       SR Berea                   11.28m   37-00.25 
      10.34m  10.46m  11.28m         
 20 Alford, Josh              SO Morehead St.            11.24m   36-10.50 
      11.24m  10.47m  FOUL         
 21 Carpenter, Tim            FR Berea                   10.98m   36-00.25 
      10.73m  10.98m  FOUL         
 22 Daniels, Chris            FR Campbellsville          10.95m   35-11.25 
      10.95m  9.98m  9.59m         
 23 Lauer, Tom                FR Thomas More             10.49m   34-05.00 
      10.49m  10.08m  FOUL         
 24 Farris, Rusty             SR Southern IN             10.40m   34-01.50 
      10.40m  10.08m  10.10m         
 25 Welbourn, Clayton         SO Southern IN             10.38m   34-00.75 
      FOUL  10.38m  FOUL         
 26 Miller, Joshua            FR Lindsey Wilson          10.23m   33-06.75 
      FOUL  10.23m  FOUL         
 27 Davenport, Jared          FR Lindsey Wilson           9.89m   32-05.50 
      9.37m  9.89m  9.43m         
 28 Alston, JaVanti           FR Bethel (Tn)              9.87m   32-04.75 
      9.76m  FOUL  9.87m         
 29 McCarty, Josh             SO Cumberlands              9.64m   31-07.50 
      FOUL  FOUL  9.64m         
 30 Freeman, Courtney         FR Cumberlands              9.46m   31-00.50 
      9.46m  8.98m  FOUL         
 31 Mitchell, Daniel          FR Lindsey Wilson           9.22m   30-03.00 
      8.90m  9.17m  9.22m         
 32 Schroer, Cole             SR Southern IN              9.21m   30-02.75 
      9.21m  8.81m  FOUL         
 
Event 35  Women Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Hooper, Shannon              Eastern KY              39.42m     129-04 
      34.54m  34.69m  38.24m  39.42m       
  2 Nelson, Miranda           FR Morehead St.            34.34m     112-08 
      32.66m  32.15m  34.34m  33.25m      
  3 Meade, Lawna              SR Cumberlands             34.27m     112-05 
      30.64m  34.03m  FOUL  34.27m      
  4 Niehaus, Emily            JR Centre                  33.36m     109-05 
      FOUL  FOUL  FOUL  33.36m      
  5 Dupilka, Alicia           JR Bellarmine              33.29m     109-03 
      31.56m  32.21m  FOUL  33.29m      
  6 Zalewski, Julia           JR Bellarmine              31.06m     101-11 
      FOUL  FOUL  FOUL  31.06m      
  7 Ferree, Donna             SO Southern IN             30.66m     100-07 
      30.66m  30.10m  27.79m  29.82m      
  8 Crowell, Loran            JR Centre                  28.77m      94-05 
      27.53m  28.77m  FOUL  FOUL      
  9 Hartney, Katie            FR Lindsey Wilson          28.60m      93-10 
      FOUL  28.15m  FOUL  28.60m      
 10 Albanese, Judith          SO Bellarmine              28.50m      93-06 
      28.50m  27.39m  27.83m  FOUL      
 11 Holcomb, Becky            JR Cumberlands             28.10m      92-02 
      FOUL  28.10m  FOUL  25.43m      
 12 Vincent, Christina        JR Centre                  26.84m      88-01 
      23.77m  26.84m  26.46m  26.08m      
 13 Rice, Tessie              SR Cumberlands             25.38m      83-03 
      25.38m  24.80m  FOUL  23.61m      
 14 Sundean, Anna             SO Lindsey Wilson          25.04m      82-02 
      FOUL  22.73m  25.04m  24.38m      
 15 Kalugyer, Jacquie         SR Centre                  23.93m      78-06 
      23.93m  FOUL  20.68m  18.48m      
 16 Burke, Natausha           SO Cumberlands             23.61m      77-05 
      21.24m  21.43m  21.75m  23.61m      
 17 Adams, Jalie              JR Georgetown (Ky)         20.90m      68-07 
      FOUL  20.90m  FOUL  FOUL      
 
Event 36  Men Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Mattingly, Elliot         SR Bellarmine              46.35m     152-01 
      46.30m  46.35m  45.81m  45.56m      
  2 Fehrenbacher, Wes         SO Bellarmine              42.18m     138-05 
      41.46m  42.18m  FOUL  FOUL      
  3 Kerr, Dale                SO Campbellsville          41.83m     137-03 
      34.52m  41.83m  FOUL  FOUL      
  4 Neff, Jonathan            FR Bellarmine              40.09m     131-06 
      40.09m  FOUL  FOUL  39.28m      
  5 White, Josh                  Unattached              38.58m     126-07 
      36.69m  FOUL  38.58m  FOUL      
  6 Arutoff, Keith            SO Georgetown (Ky)         36.90m     121-01 
      36.90m  35.78m  FOUL  34.93m      
  7 Kles, Joshua              FR Lindsey Wilson          36.62m     120-02 
      36.23m  36.62m  PASS  PASS       
  8 Farris, Daniel            FR Lindsey Wilson          34.71m     113-10 
      34.71m  34.37m  34.41m  PASS      
  9 Mullennex, Charlie        SO Lindsey Wilson          34.42m     112-11 
      FOUL  33.99m  34.42m  PASS      
 10 LaFond, Joshua            FR Lindsey Wilson          33.96m     111-05 
      33.96m  33.37m  33.84m  FOUL      
 11 Daniels, Chris            FR Campbellsville          33.78m     110-10 
      28.22m  33.73m  FOUL  33.78m       
 12 Wright, Alex              SR Cumberlands             33.56m     110-01 
      33.56m  FOUL            
 13 Freeman, Courtney         FR Cumberlands             33.36m     109-05 
      FOUL  32.15m  33.36m  PASS      
 14 Miller, Joshua            FR Lindsey Wilson          30.83m     101-02 
      29.41m  30.83m  PASS  PASS      
 15 Montgomery, Matt          SR Berea                   30.44m      99-10 
      FOUL  26.61m  27.11m  30.44m      
 16 Haney, Arron              SR Cumberlands             30.36m      99-07 
      27.15m  28.98m  30.36m  FOUL      
 17 McCarty, Josh             SO Cumberlands             30.10m      98-09 
      28.71m  29.69m  30.10m  PASS      
 18 Meece, Daryn              SO Cumberlands             29.48m      96-09 
      FOUL  FOUL  29.48m  PASS      
 19 Updike, John              FR Lindsey Wilson          28.84m      94-07 
      FOUL  FOUL  28.84m  PASS      
 20 Chaffin, Cory             FR Cumberlands             28.82m      94-07 
      27.77m  FOUL  28.82m  FOUL      
 21 Carpintero, Daniel        SO Berea                   28.76m      94-04 
      FOUL  25.49m  28.76m  FOUL      
 22 Mitchell, Daniel          FR Lindsey Wilson          27.70m      90-10 
      25.77m  27.70m  25.18m  FOUL      
 23 Davenport, Jared          FR Lindsey Wilson          25.81m      84-08 
      25.81m  FOUL  PASS  PASS      
 -- Brown, Dustin             FR Georgetown (Ky)           FOUL            
      FOUL  FOUL  PASS  PASS      
 
Event 39  Women Javelin Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Crowell, Loran            JR Centre                  34.98m     114-09 
      PASS  PASS  34.98m  PASS  FOUL  33.45m
  2 Benjamin, Tiana           FR Campbellsville          34.78m     114-01 
      PASS  PASS  34.78m           
  3 Dupilka, Alicia           JR Bellarmine              33.68m     110-06 
      30.92m  PASS  PASS  FOUL  PASS  33.68m
  4 Zalewski, Julia           JR Bellarmine              32.93m     108-00 
      32.93m  FOUL  FOUL  PASS  PASS  26.80m
  5 Thornburg, Samantha       SR Centre                  31.82m     104-05 
      PASS  PASS  31.82m  PASS  PASS  28.39m
  6 Wilhelm, Lydia            SR Midway                  30.27m      99-04 
      PASS  28.50m  FOUL  FOUL  PASS  30.27m
  7 Myers, April              JR Transylvania            28.10m      92-02 
      PASS  PASS  27.25m  PASS  PASS  28.10m
  8 Vilchis, Tawny            SR Campbellsville          26.56m      87-02 
      PASS  PASS  25.64m  PASS  PASS  26.56m
  9 Albanese, Judith          SO Bellarmine              26.42m      86-08 
      PASS  PASS  25.12m  PASS  PASS  26.42m
 10 Kerber, Emily             JR Cumberlands             25.44m      83-05 
      PASS  PASS  25.44m  PASS  PASS  20.19m
 11 Campbell, Christine       SR Bethel (Tn)             24.21m      79-05 
      PASS  FOUL  24.21m         
 12 Crowe, Kotey              SO Campbellsville          22.00m      72-02 
      PASS  PASS  22.00m         
 13 Rice, Tessie              SR Cumberlands             21.64m      71-00 
      PASS  PASS  21.64m         
 14 Meade, Lawna              SR Cumberlands             20.37m      66-10 
      PASS  FOUL  20.37m         
 15 Elrod, Tori               JR Transylvania            19.82m      65-00 
      PASS  PASS  19.82m         
 16 Fothergill, Kaitlyn       JR Cumberlands             19.67m      64-06 
      PASS  PASS  19.67m         
 17 Lauderdale, Stephanie     FR Centre                  19.11m      62-08 
      PASS  PASS  19.11m         
 18 Sundean, Anna             SO Lindsey Wilson          19.04m      62-06 
      PASS  PASS  19.04m         
 19 Webster, Triosha          JR Bethel (Tn)             18.51m      60-09 
      PASS  FOUL  18.51m         
 20 Silver, Haley             SO Centre                  17.39m      57-01 
      PASS  17.39m  PASS         
 21 Ferree, Donna             SO Southern IN             16.49m      54-01 
      PASS  PASS  16.49m         
 22 Blaze, Kelsey             FR Thomas More             15.07m      49-05 
      FOUL  FOUL  15.07m         
 23 Powell, Jessica           FR Berea                   14.52m      47-08 
      FOUL  FOUL  14.52m         
 24 Botts, Hillary            SO Centre                  14.41m      47-03 
      14.41m  PASS  FOUL         
 25 Adams, Jalie              JR Georgetown (Ky)         12.82m      42-01 
      12.82m  FOUL  FOUL         
 -- Ellard, Tierah            JR Berea                     FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL         
 -- Carlson, Kasey            SO Georgetown (Ky)           FOUL            
      FOUL  PASS  PASS         
 
Event 40  Men Javelin Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Carrithers, Aaron         JR Transylvania            50.36m     165-03 
      FOUL  PASS  50.36m  FOUL  FOUL  FOUL
  2 Calhoun, Alex             SO Centre                  47.54m     156-00 
      PASS  PASS  47.54m  PASS  FOUL  45.70m
  3 White, Josh                  Unattached              47.35m     155-04 
      PASS  PASS  47.35m  FOUL  FOUL  PASS
  4 Farris, Rusty             SR Southern IN             44.59m     146-03 
      PASS  PASS  44.59m  PASS  PASS  41.71m
  5 Brown, Chris              SO Campbellsville          44.37m     145-07 
      FOUL  FOUL  44.37m  PASS  FOUL  44.06m
  6 Clark, Chris                 Unattached              42.08m     138-01 
      PASS  FOUL  42.08m  PASS  PASS  41.41m
  7 Carter, Jacob             JR Centre                  42.07m     138-00 
      PASS  PASS  41.59m  PASS  FOUL  42.07m
  8 Deason, Andrew            FR Bethel (Tn)             40.61m     133-03 
      PASS  PASS  40.61m  PASS  39.63m  FOUL
  9 Long, Zadock              JR Berea                   39.84m     130-08 
      PASS  PASS  39.84m  FOUL  FOUL  FOUL
 10 Niemann, Marcus           JR Centre                  39.34m     129-01 
      PASS  PASS  39.34m         
 11 Kolb, Ben                 FR Bellarmine              38.84m     127-05 
      PASS  38.84m  FOUL         
 12 Carpenter, Tim            FR Berea                   38.13m     125-01 
      FOUL  FOUL  38.13m         
 13 Carrithers, Brennan       FR Georgetown (Ky)         38.10m     125-00 
      PASS  38.10m  PASS         
 14 Speed, Marc               SO Centre                  36.48m     119-08 
      PASS  PASS  36.48m           
 15 Kossack, John             SR Berea                   36.25m     118-11 
      PASS  PASS  36.25m         
 16 Jones, Steven             FR Georgetown (Ky)         35.61m     116-10 
      35.61m  PASS  PASS         
 17 Kerr, Dale                SO Campbellsville          35.23m     115-07 
      PASS  PASS  35.23m         
 18 Wright, Alex              SR Cumberlands             34.69m     113-10 
      34.69m  PASS  FOUL         
 19 Schroer, Cole             SR Southern IN             34.19m     112-02 
      PASS  PASS  34.19m         
 20 Keller, Luke              NA Unatt.-IN               34.09m     111-10 
      34.09m  PASS  PASS         
 21 Daniels, Chris            FR Campbellsville          33.64m     110-04 
      PASS  33.64m  PASS         
 22 Welbourn, Clayton         SO Southern IN             30.82m     101-01 
      FOUL  30.82m  PASS         
 23 Davenport, Jared          FR Lindsey Wilson          29.78m      97-08 
      PASS  PASS  29.78m         
 24 Meece, Daryn              SO Cumberlands             29.40m      96-05 
      29.40m  FOUL  PASS         
 25 Arutoff, Keith            SO Georgetown (Ky)         28.84m      94-07 
      28.84m  FOUL  PASS         
 26 Miller, Joshua            FR Lindsey Wilson          28.12m      92-03 
      28.12m  PASS  PASS         
 27 Croston, Kevin            JR Berea                   26.80m      87-11 
      FOUL  26.80m  FOUL         
 28 Freeman, Courtney         FR Cumberlands             24.05m      78-11 
      FOUL  24.05m  FOUL         
 29 Chaffin, Cory             FR Cumberlands             21.28m      69-10 
      PASS  21.28m  PASS         
 30 Sulfridge, Lane           SR Berea                   21.09m      69-02 
      FOUL  21.09m  PASS         
 
Event 37  Women Hammer Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Niehaus, Emily            JR Centre                  53.89m     176-10 
      PASS  PASS  51.49m  53.89m  FOUL  53.86m
  2 Zalewski, Julia           JR Bellarmine              45.27m     148-06 
      45.27m  FOUL  FOUL  43.93m  FOUL  FOUL
  3 Hooper, Shannon              Eastern KY              45.22m     148-04 
      45.22m  FOUL  FOUL  FOUL  44.47m  FOUL
  4 Thornburg, Samantha       SR Centre                  42.50m     139-05 
      PASS  PASS  42.50m  PASS  PASS  41.68m
  5 Nelson, Miranda           FR Morehead St.            41.27m     135-05 
      PASS  PASS  41.27m  PASS  38.07m  FOUL
  6 Albanese, Judith          SO Bellarmine              40.05m     131-05 
      PASS  PASS  38.47m  PASS  FOUL  40.05m
  7 Dupilka, Alicia           JR Bellarmine              39.80m     130-07 
      39.80m  FOUL  FOUL  FOUL  39.30m  FOUL
  8 Botts, Hillary            SO Centre                  38.44m     126-01 
      FOUL  FOUL  35.89m  PASS  PASS  38.44m
  9 Crowell, Loran            JR Centre                  38.02m     124-09 
      PASS  37.87m  FOUL  PASS  PASS  38.02m
 10 Arnold, Alyssa            FR Morehead St.            34.09m     111-10 
      PASS  FOUL  34.09m         
 11 Hartney, Katie            FR Lindsey Wilson          33.81m     110-11 
      FOUL  PASS  33.81m         
 12 Kalugyer, Jacquie         SR Centre                  30.71m     100-09 
      PASS  FOUL  30.71m         
 13 Vincent, Christina        JR Centre                  30.05m      98-07 
      PASS  FOUL  30.05m         
 14 Wilson, Ashley            SO Campbellsville          29.05m      95-04 
      29.05m  FOUL  FOUL         
 15 Sundean, Anna             SO Lindsey Wilson          27.95m      91-08 
      PASS  PASS  27.95m         
 16 Holcomb, Becky            JR Cumberlands             27.23m      89-04 
      PASS  PASS  27.23m         
 17 Rice, Tessie              SR Cumberlands             26.53m      87-00 
      PASS  PASS  26.53m           
 18 Wilhelm, Lydia            SR Midway                  26.51m      87-00 
      FOUL  FOUL  26.51m         
 19 Wilks, Destiny            FR Austin Peay             26.44m      86-09 
      FOUL  FOUL  26.44m         
 20 Meade, Lawna              SR Cumberlands             25.32m      83-01 
      PASS  25.32m  FOUL         
 21 Adams, Jalie              JR Georgetown (Ky)         24.16m      79-03 
      FOUL  24.16m  FOUL         
 22 Fothergill, Kaitlyn       JR Cumberlands             18.31m      60-01 
      18.31m  FOUL  FOUL         
 -- Crawford, Alexis          FR Campbellsville            FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL         
 -- Alexander, Tierra         FR Campbellsville            FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
Event 38  Men Hammer Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Fryman, Andy                 Unattached              68.86m     225-11 
      PASS  PASS  67.28m  FOUL  PASS  68.86m
  2 Mattingly, Elliot         SR Bellarmine              56.18m     184-04 
      FOUL  PASS  55.92m  PASS  56.18m  FOUL
  3 Fehrenbacher, Wes         SO Bellarmine              45.67m     149-10 
      FOUL  FOUL  45.67m  PASS  FOUL  45.51m
  4 Neff, Jonathan            FR Bellarmine              42.82m     140-06 
      FOUL  FOUL  42.82m  FOUL  FOUL  FOUL
  5 Bozarth, James            SR Centre                  42.52m     139-06 
      PASS  PASS  41.35m  PASS  PASS  42.52m
  6 Alford, Josh              SO Morehead St.            39.75m     130-05 
      PASS  FOUL  39.34m  PASS  FOUL  39.75m
  7 Long, Zadock              JR Berea                   39.01m     128-00 
      FOUL  PASS  39.01m  PASS  FOUL  37.25m
  8 Fenwick, Alex             SR Centre                  38.55m     126-06 
      PASS  FOUL  28.05m  FOUL  FOUL  38.55m
  9 Carter, Jacob             JR Centre                  38.17m     125-03 
      PASS  FOUL  36.83m  FOUL  PASS  38.17m
 10 Broadus, Frank               Unattached              36.88m     121-00 
      FOUL  PASS  35.97m  36.88m  PASS  36.48m
 11 Farris, Daniel            FR Lindsey Wilson          36.85m     120-11 
      36.85m  PASS  FOUL  PASS  PASS  36.04m
 12 Miller, Joshua            FR Lindsey Wilson          35.68m     117-01 
      PASS  FOUL  35.68m         
 13 Haney, Arron              SR Cumberlands             35.42m     116-02 
      PASS  PASS  35.42m         
 14 Arutoff, Keith            SO Georgetown (Ky)         35.21m     115-06 
      PASS  PASS  35.21m         
 15 Dickens, Bryan            FR Bethel (Tn)             34.93m     114-07 
      34.93m  FOUL  FOUL         
 16 LaFond, Joshua            FR Lindsey Wilson          34.60m     113-06 
      PASS  FOUL  34.60m         
 17 Mullennex, Charlie        SO Lindsey Wilson          34.59m     113-06 
      PASS  PASS  34.59m         
 18 Updike, John              FR Lindsey Wilson          34.12m     111-11 
      PASS  FOUL  34.12m         
 19 Speed, Marc               SO Centre                  33.46m     109-09 
      FOUL  FOUL  33.46m         
 20 Myers, Warren             FR Bethel (Tn)             33.21m     108-11 
      FOUL  33.21m  PASS         
 21 Kles, Joshua              FR Lindsey Wilson          31.74m     104-02 
      PASS  FOUL  31.74m         
 22 Kerr, Dale                SO Campbellsville          30.46m      99-11 
      PASS  FOUL  30.46m         
 23 Mitchell, Daniel          FR Lindsey Wilson          29.30m      96-01 
      PASS  PASS  29.30m         
 24 Davenport, Jared          FR Lindsey Wilson          28.20m      92-06 
      PASS  PASS  28.20m         
 25 Croston, Kevin            JR Berea                   26.62m      87-04 
      PASS  26.62m  PASS         
 26 Calhoun, Alex             SO Centre                  23.82m      78-02 
      PASS  FOUL  23.82m         
 27 Chaffin, Cory             FR Cumberlands             22.78m      74-09 
      FOUL  FOUL  22.78m         
 28 Carpenter, Tim            FR Berea                   22.10m      72-06 
      PASS  22.10m  PASS         
 29 Meece, Daryn              SO Cumberlands             22.03m      72-03 
      PASS  22.03m  FOUL         
 30 McCarty, Josh             SO Cumberlands             20.81m      68-03 
      FOUL  FOUL  20.81m         
 31 Sulfridge, Lane           SR Berea                   20.46m      67-01 
      PASS  20.46m  FOUL         
 -- Daniels, Chris            FR Campbellsville            FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL         
 -- Montgomery, Matt          SR Berea                     FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL         
 -- Freeman, Courtney         FR Cumberlands               FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
photo
photo
photo
photo
photo
photo
photo
photo
photo
photo
photo
photo
photo
photo
photo
photo
photo
photo
photo
photo
NAIA

PlayNAIA